![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Kanna 8735322
*
nr 873 5322
Kanna
Keramik, modell 2012, höjd: 25
Utrop:
1.000 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 februari 2014
kl 18:11:17
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/2 10:01:03
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kanna keramik
-
5256 Kaffe/teservis..
38 delar, Blå Blom, Gustavsberg, 6 tekoppar, 17 ka..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:18
-
5261 Kanna
Antik, fajans / metall. Höjd: 24,5 cm
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:34
-
5288 Tekanna
Stengods, Danmark, Signerad. Längd: 35 cm, höjd: 2..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:50
-
5080 Tekanna
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Terma Gustavsb..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:55
*
Kanna
nr 873 5322
Kanna
Keramik, modell 2012, höjd: 25
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 februari 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/2 10:01:03 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kanna keramik
-
5256 Kaffe/teservis..
38 delar, Blå Blom, Gustavsberg, 6 tekoppar, 17 ka..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:18 -
5261 Kanna
Antik, fajans / metall. Höjd: 24,5 cm
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:34 -
5288 Tekanna
Stengods, Danmark, Signerad. Längd: 35 cm, höjd: 2..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:50
-
5080 Tekanna
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Terma Gustavsb..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:55